Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar? sorusunun yanıtını makalemizde bulabilirsiniz. Saç ekimi günümüzde en popüler estetik uygulamalarının başında gelmektedir. Estetik uygulamalarında en çok uygulanan tedavi saç ekimidir.

Saç ekimlerinin tedavisinin popüler olmasının sebebi ise sonuçlarının garantili olmasıdır. Üstelik saç ekimleri her gün yenilenen teknolojiler sayesinde daha fazla tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Kelliğe yada saç dökülmesi sorunlarında bir çok çalışma olmasına rağmen en etkili ve kesin çözüm saç ekimidir.

Saç ekimlerinin bu kadar popüler bir tedavi oluşu ve beklentinin çok olması akla ilk olarak şu soruyu getirmektedir.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar? çıkacak ?

Saç ekiminden sonra her zaman sabırlı olmak verilen talimatlara uymak ve her zaman pozitif olmak gerekir. Dış tepkiler yada olumsuz görüşler moral olarak sizi demoralize etmesine müsade etmemeniz gerekir. Sonuç olarak ekimmyapışan saçlar ömür boyu kalıcı olacağı için gerekli hassasiyeti göstermek çok önemlidir.

Saç Ekiminden sonraki ilk 10 gün ilaç kullanımı ile desteklenen yoğun iyileşme sürecidir. Yeni ekilen greftler bu süreçte tutunur ve uyum sağlamaya başlar. Yıkamalarla birlikte saçlarla birlikte dokularda kabuklanma sürecide yavaş yavaş ortadan kalkar. Bu süreçte ekilen saçların hassasiyeti unutulmamalı, dikkatli ve saç ekim merkezimizin önerdiği şekilde yıkamalara devam edilmelidir.

Donör bölgede de aynı şekilde iyileşme başlar, bir hafta sonunda pul pul dökülmeler olabilir.
İyileşme süreciyle beraber saçların 1-2 mm ekim yapılan saçların uzadığı görülür, 3.haftadan itibaren hastaların birçoğunda bu saçların döküldüğü görülür. Bu şok dökülme hastaları tedirgin etse de normal bir süreçtir ve genelde ilk 3 ay içerisinde ekim yapılan saçlar tamamen dökülür, fakat bazı hastalarda bu süreç uzayabilir.

Dökülen saçların sadece kıl olan kısımları dökülür ve kökleri cilt altında kalmaya ve burada kuluçka dönemine başlar. Kuluçka dönemi saç ekiminde önemli bir dönemdir. Bu dönemde saç ekimi yaptıran kişiler talep etmeleri durumunda besin takviyeleri alabilir ve kuluçka döneminde olan saç köklerinin beslenmesini daha da kuvvetlendirebilirler.

Saç ekimi sonrası özellikle real hair center olarak saç ekimlerinin bakımlarına önem vermekteyiz ve kesinlikle düzenli aralıklarla saç prp uygulaması ve saç mezoterapi tedavileri ile desteklenmesini önermekteyiz.

Saç Ekimden Sonra Saçların Büyüme Dönemi

Saç kökleri dökülme evresinden sonra beklediğimiz ve özlediğimiz büyüme dönemine girer.

Doğal döngü bu şekilde devam eder ve saç kökleri beslenerek büyür. 2-3 ay içerisinde dökülen saçlar yeniden çıkmaya başlar. Bazı kişilere saçlar hiç dökülemden de uzamaya başlayabilir ama genel olarak dökülmesi beklenri ve bu dökülme asla korkulacak bir durum değildir.
Zayıf olan saçlar artık zaman geçtikçe güçlenir ve doğal formuna kavuşur. Bu evrede uzamaya başlayan saçlarla beraber sivilcelerin görülmesi normaldir, bazı hastalarda yağlanma da olabilir.

6. aya gelindiğinde ekim yapılan saçların % 50-% 80 arasında ki kısmı çıkmış olur. Artık saçlar iyice farkedilmeye ve göze hoş gelir hal almaya başlamıştır.

8. aydan sonra saçlar artık gürleşir, kalınlaşır ve doğal formunu almaya başlar.

12 ay sonunda saç kökleri doğal seyrinde büyümeye devam eder, kişinin kendi saçıyla paralel olarak uzar. Saçın rengi ve yapısı doğal halini almış olur.

Birinci yıl saçların çıkma ve uzama dönemi olduğu gibi bu süreç birinci yılın sonunda da devam edecektir. Özellikle ikinci yıl saçların kalınlaşma evresidir ve bazen okadar iyi gelişim gösterirki ekim yapılan bölgede var olan saçlardan daha gür ve daha dolgun bir halde alabilmektedir.


Saç Ekimi Merkezi Real Hair Center