Saç Ekiminde Son Teknolojiler ve Gelişme

Saç Ekiminde Son Teknolojiler ve Gelişmeler

Saç Ekiminde Son Teknolojiler ve Gelişmeler Ne zaman Başladı ?

Saç ekiminde son teknolojiler ve gelişmeler; 2000’li yıllar saç dökülmesi tarihçesi açısından çok önemlidir. 2002 yılında Dr.William Rassman ve Dr.Robert Bernstein tarafından FUE Yöntemini geliştirmiş ve fue yöntemini tanıtan bir makale yazmıştır. Kullanılan Fut Yönteminde donör bölge zarar görebilmekte iken bu teknik ile sorun ortadan kalkmış oldu. Kökler punch adı verilen iğnelerle alınıp, zarar görmeden tek tek ekim yapılır hale gelmiştir. Fue tekniği günümüzde yaygın olarak kullanılmakta, maksimum greft ile doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Daha Fazla Oku

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Nedir

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Nedir ?

Saç ekimi operasyonları ilk başladığı günden itibaren günümüze kadar büyük gelmişim göstermiş olup fue yöntemi ile saç ekimi sayesinde günümüz için sonuçları en garantili, ağrı düzeyi en az ve ameliyat izi olmadan saç ekimi imkanı sunar hale gelmiştir.

Saç ekimlerinde fue yöntemi sayesinde saçsızlık sorunu ortadan kalmıştır. Saç kaybı sebebi ne olursa olsun en iyi çözüm fue yöntemi ile saç ekimi ile bu sorun tamamen ortadan kalmaktadır.

Daha Fazla Oku

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Son Teknoloji Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Saç problemi ile ilgili görüntü problemi yaşayan hastaların sıklıkla tercih ettiği, ense köklerindeki direnç sağlamış olan kıl köklerinin gerekli görülen bölgelere aktarılması işlemine fue Tekniği ile saç ekimi işlemi ismi verilmektedir. Daha Fazla Oku