Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi

Son yıllarda saç ekimine genel olarak artan ilgi bu sektörde yapılan araştırmaların sayısını da artırmıştır. Pek çok yeni yöntemler ve mevcut yöntemlere yardımcı uygulamalar geliştirilmiştir. Bu yardımcı yöntemlerden biri olan Organik Saç Ekimi yöntemi, ekim işleminin başarı oranını daha yükseklere taşımayı amaçlamış ve büyük ölçüde de başarılı olmuştur.

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik saç ekimi ekim alanının işlemden önce kök hücre tedavisiyle verimli bir tarla haline getirilmesi işlemidir. Normal bir saç ekiminde saç ekimini kolaylaştırmak amacıyla deriye özel bir solüsyon enjekte edilerek ekim alanı şişirilir, organik saç ekiminde ise bu görevi kök hücreli bir solüsyon üstlenir. Kök hücre içerikli solüsyon deriyi şişirirken aynı zamana da sağlıklı ve verimli bir hale getirir. Bu yöntem ise saç ekiminin başarısını olumlu yönde etkiler.

Organik Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Organik saç ekiminde öncelikle hastanın kendisinden belli bir miktar yağ dokusu alınır ve bu dokudan ayrıştırılan kök hücreler kullanılarak bir solüsyon oluşturulur. Kök hücrenin özelliği nakledildiği alanda anında canlılık yaratmasıdır. Saç derisine enjekte edilen bu solüsyon saç ekimini rahatlatmak ve kolaylaştırmak için hem deriyi şişirir hem de enjekte edildiği andan itibaren saç köklerini besleyerek hücre tutunmasının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine uygun bir ortam hazırlar.

Diğer yandan ekim için ayrıştırılan ve hazırlanan sağlıklı saç kökleri saçların çıkış yönleri de göz önünde bulundurularak birer birer ekilir. İşlem bittiğinde normal saç ekiminde olduğu gibi ekim alanı sargı beziyle kapatılır ki herhangi bir enfeksiyon olayı yaşanmasın.

Neden Organik Saç Ekimi?

Organik saç ekiminin FUE yöntemiyle tek farkı saç derisine enjekte edilen solüsyonun kök hücre içermesidir. Ancak bu küçük gibi görünen fark sonucu azımsanmayacak kadar etkiler. Organik saç ekiminde kullanılan kök hücreler yapıları itibariyle canlanmayı sağlayan, neredeyse ölmek üzere olan saç köklerine bile canlılık verebilecek güçte, aynı zamanda sadece çıkacak saçlarda değil var olan ve dökülmeye yüz tutmuş saçlarda bile iyileştirme ve kuvvetlendirme sağlayacak bir hücre tipidir.

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Organik saç ekiminde çıkacak saçların hacmi de normalden fazla olur bu yüzden greft sayısı az tutulsa bile bölgeye dolgunluk kazandırır ve doğal bir görüntü almasına yardımcı olur. Örneğin 2000 greftlik bir saç ekiminde 3500 – 4000 greftlik bir görüntü yakalanabilir.

 

Not: Organik Saç Ekiminin Avantajları

  • Saç köklerinin direkt olarak beslenmesi
  • Çıkacak saçların daha sağlıklı olması
  • %95 oranında başarı
  • Genel olarak azalan dökülmeler
  • Ekim alanında verimliliğin artması

Dünya Saç Örgütü”nün  www.ishrs.org Sitesine girip bakabilirsiniz.