Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi ücretleri

Saç ekimi ücretleri her sektörde olduğu bu sektörde de farklıkılar göstermektedir.  Günümüzde saç ekimi çok popüler bir hal aldı. Çünkü herkes daha yakışıklı ya da güzel olmak ister ve hakkı da. Niye başkalarından çirkin olasınız ki. Saç da insanın görünüşünü değiştiren en önemli faktörlerden biri. Neye göre böyle söylüyorum. Mesela bir arkadaşınız saçını uzatıyor tanıyamıyorsunuz. Bambaşka bir insan oluyor ya da başka bir arkadaşınız uzun saçlara sahipken bir anda canı sıkılıyor üç numaraya kestiriyor iki kere bakmak zorunda kalıyorsunuz tanımak için. Bence böyle yani siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum.

Bazı insanlar da güzel görünüme sahip olmak için yeteri kadar saçı olmayabiliyor. Sinir, stres, ilgilenememe gibi birçok sebep direkt saçlara vuruyor, beyazlıyor veya dökülüyor. Bu sebeple hiçbir yöntem kalmayınca eski halinize kavuşabilmek için bu saç ekim operasyonlarında bulunmanız gerekiyor. Tabi ki bu işlemlerin de bir bedeli var…

Konu Başlıkları:

Günümüzde Saç Ekimi Ücretleri

Saç ekim merkezleri 4 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteren fiyatlara saç ekimi yapmaktadır. Bu fiyat aralığı kişinin saçının açıklık seviyesine, ekim yapılacak olan tekniğe ve saç ekimi merkezine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Her bir saç ekimi merkezi farklı bir fiyat politikası uygulamaktadır. Sitemizde saç ekimi fiyatları ile ilgili ayrı bir bölüm yer almaktadır. Fiyatlar bölümüne geçmeden önce mutlaka yazımızın devamında bulunan “saç ekimi fiyatları etkileyen faktörler” ile ilgili bilgi edinmeniz saç ekimi merkezi seçiminde ve fiyat politikalarını anlamanızda size yardımcı olacaktır.

Saç Ekimi Ücretleri Kliniklerin Açıkladığı Rakamlar

Saç Ekim Ücretleri
Saç Ekimi Yapacak Firma 2018 Hizmet Bedeli Greft Sayısı
Boğaziçi 2500 TL 8000 greft
Civaş klinik 3500 TL 2500 greft
Armamed 6000 TL 3000 greft
Apex 3000 TL 2500 greft
Esteword 5000 TL 4500 greft
Çevre Hastanesi 4000 TL 3000 greft
Magic 4000 TL 3000 greft
Kent 3000 TL 2000 greft

Araştırmalarıma göre şu ana kadar ulaşabildiğim saç ekim ücretlerini sizlerle paylaştım. Rakamlara takılı kalmayın dikkat ederseniz çok değişken fiyatlar var ve görüşmeden ve görmeden fiyat vermeyen birçok klinik daha var.

Yukarıda da gördüğünüz üzere saç ekimi operasyonu fiyatının belirlenmesinde genel olarak greft üzerinden hesaplanıyor. Bu da 1 Greft 2,5 saç köküne tekabül ediyor. Yani asıl fiyat baremi kaç kök saç teline ihtiyaç var asıl mesele bu. Eğer çok dökülme ya da kayıp yoksa korkulacak bir şey de yok.

Greft nedir diye soracak olursanız Saç Ekiminde Greft Hesaplama Nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç Ekimi Ücretleri Ne Kadar?

Saç Ekimi Pahalı Mıdır?

Fiyatlara takılı kalmayın. Eğer sağlığınızı ya da görünüşünüzü önemsiyorsanız kesenizin ağzını biraz açacaksınız. Bunlardan çok daha düşük fiyatlara yapan firmalar da var ama klinik ortamında mı yapıyorlar tabiri caizse merdiven altı işçilik mi var, yapılan saç neye benzer bilemiyorum. Sizin için para mı yoksa sağlık mı daha önemli ona göre seçiminizi yapmalısınız.

Başka bir durum da çok cüzi bir rakama operasyonu atlattınız ama sonuç istediğiniz gibi olmadı diyelim. Saçları kazıtacak değilsiniz sonuçta tekrar bir operasyon daha geçirmek zorunda kalacaksınız. Size tekrar maddi külfet çıkacak ve sonuç değişmeyecek.

Saç dökülmesinin sağlıkla ne alakası var? Şöyle açıklayalım. Saçınız dökülüyor yakınlarınız arkadaşlarınız dalga geçiyor. Herkes için geçerli değil tabi ama birçoğumuzun psikolojisi bozuluyor. Sonuçta psikoloji de sağlığın bir dalıdır ve çok önemlidir. Ruh sağlığının bozulması bence baş ağrısından daha önemli bir rahatsızlıktır.

Saç ekim işleminin faydasını görebilmeniz için verilen talimatlara uymanız gerekiyor. Mesela saç köklerinin zarar görmemesi için iyileşene kadar kaşımamanız tırnağınızla kazımamanız tavsiye ediliyor.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin mevcut saçları da sağlıklı olması gerekiyor. Çünkü fiyatları etkileyen kliniğin belirlediği rakamlardan çok greft sayısındaki artış. Ne kadar çok köke ihtiyaç varsa o kadar da fiyat çıkıyor.

Eğer kafanızda bir soru işareti varsa veya saç ektirmeyi düşünüyorsanız bilgi almak için hemen bize ulaşın. Yüksek bir fiyat veya merdiven altı, amatör işler ile sağlığınızı riske atmayın. Alanında uzman kadromuzdan bilgi alın, varsa soru ve rahatsızlıklarınızı belirtin.

Saç Ekimi Ücretleri Etkileyen Faktörler

Saç ekimi fiyatlarına göre saç ekimi merkezi seçerken bazı önemli noktalar vardır. Saç ekimi merkezinin verdiği fiyatların yüksek ya da düşük olması ekilecek saçların düzenli çıkacağı konusunda garanti değildir. Saç ekimi fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek, başarılı ve uygun bir saç ekimi merkezi seçmenize yardımcı olacaktır. Günümüzde saç ekimi fiyatlarını etkileyen 4 temel faktör vardır. Bunlar;

  1. Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve uygulamalar
  2. Ekilecek olan greft sayısı
  3. Merkezin bulunduğu yer (şehir/semt)
  4. Lüks hizmet

1. Saç Ekim Teknikleri ve Ek Uygulamalar

Saç Ekimi için Fiyat Alırken Hangi Yöntemin Uygulanacağını Mutlaka Sorun! Şu anda güncel olan 3 teknik vardır.

  • FUT yöntemi ile saç ekimi
  • FUE yöntemiyle saç ekimi
  • Robotik Saç ekimi

2. Ekilecek Olan Greft Sayısı

Saç Ekimi Öncesinde, Doktorunuza Kaç Greft Ekileceğini Mutlaka Sorun!

3. Merkezin Bulunduğu Şehir/Semt

Bu faktör de, tüm sektörlerde olduğu gibi saç ekim, sektöründe de fiyatı etkileyebilmektedir. Bazı saç ekimi merkezleri, ulaşım, çevre temizliği ve semt açısından farklı bölgeleri seçmektedir.

Haliyle saç ekim merkezi için verilecek olan kira fiyatındaki artış, saç ekim ücretine de yansıyabilmektedir. Ancak farklı bir bakış açısıyla bazı şehirlerde saç ekim merkezlerinin fazlalığı rekabeti artırır ve saç ekim fiyatlarını düşürebilmektedir.

4. Hizmette Lüks İhtiyacı

Sağlık hizmetlerinde lüks ihtiyacı bir gereklilik olmasa da fiyatı artıran faktörler arasındadır. Bu tarz saç ekimi merkezlerinde tahmin edileceğiniz üzere, saç ekim ücretleri artar. Ancak bu, verilen sağlık hizmetinin kalitesinin ya da başarısının artacağı anlamına gelmez. Bu artış ek hizmetleri içerir (ulaşım, otel, hasta için ayrılmış özel lüks oda).

Ne kadar lüks hizmet alacağınıza karar vererek, saç ekimi operasyon sürecinizin daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz ancak hizmette lüks ihtiyacı operasyon başarısını direkt etkileyen bir etmen değildir.