Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır?

Saç Ekimi Hangi Yaşta Yapılmalıdır ?

Saç ekimi hangi yaşta yapılmalıdır oldukça önemli bir konudur ve çok fazla yanlış bilinen vardır. Saç ekimlerinde aslında yaş sınırı yoktur. Her yaşta saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimlerinde önemli olan saç ekimlerinin gerçekten ekim yapılan kişilere psikolojik ve moral açısından pozitif etkisi olacaksa yapılmalıdır.

Saç ekimi için 18 yaşını aşmış ve erkek tipi dökülme veya diğer saç dökülmesi tiplerine sahip olan her kez için uygulanan ve sonuçları kesin olan bir uygulamadır. Saçların yoğunluğu azalmış ve saç derisinin net ve boşlukluklar halinde gözle görülür şekilde açıklık varsa bu tarz kişiler saç ekimi için uygundur diyebiliriz. Saç dökülmesinin yanı sıra saçların yanması, saç kıran ve saç yolma hastalığı olan kişilere de saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç ekimi operasyonunda yaş sınırı varmıdır?

Saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur. Erken yaşta başlayan saç dökülmesi için önlem alınmalı ve ileriye dönük plan yapılmalıdır. Genel olarak saç dökülmesi 18 li yaşlarda başlayan ergenliğin büyük etkisi altında kalan bir problemdir. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle testesteron hormon seviyesinin çok yüksek olmasıda vardır.

Bu kısımda önemli olan yaş değil ekim planıdır. Tam dökülme oluşmamışsa asla tam dökülme olmayan bölümlere müdahale edilememlidir. Özellikle genç yaşta saç dökülmesi yaşayan bireylerde estetik kaygılar ve beğenilmeme korkusu kişileri saç ekim işlemine teşvik eder. Böyle durumlarda makul ölçülere dikkat edilmelidir.

Öncelikle saç dökülmesinin seviyesi belirlenmelidir .Çünkü kişinin saç dökülmesi devam ediyorsa yaşın ilerlemesi ile birlikte yeni bir saç ekim operasyona gerek duyulabileceği kişilere aktarılmalıdır. Genç yaştaki kişilerde günlük saç dökülmeleri dikkatlice izlenmeli ve günlük normal saç dökülme oranlarından daha fazla saç dökülüyorsa sebebinin araştılması gerekmektedir.

Sonuç olarak saç ekimi için yaş aralığı önemli bir detay değildir. Kişin sağlık durumu ve saçın dökülme seviyesi daha önemlidir. Genellikle 22-65 yaş aralığına operasyon yapılmasında hiç bir sakınca görülmekle beraber en çok bu yaş aralığındaki kişiler saç ekimi yaptırmaktadır. Talep edilemsi ve ciddi sağlık problemleri olmayan 65 yaş üstü kişilere de saç ekimleri kliniğimizde yapılmaktadır.

18 yaş altında yapılan saç ekimleri genel olarak çoçukluk dönemindeki kazalar, yanıklar, ameliyatlar gibi durumlar sonucu saç kaybı yaşayan kişilere uygulanmalıdır. Real hair center saç ekim merkezi olarak aile rızası dahilinde 18 yaş altına bulunan ve saç sorunu yaşayanlara da saç ekimi yapılmaktadır.

 


Real Hair Center

1 Yorum

  • Kimler Saç Ektirebilir? Saç Ekimine Uygunmuyum? - Saç Ekimi Bilgilendirme

    […] Saç ekimi için yaş aralığı kaç olmalıdır? […]

  • Bu gönderinin yorumları kapatılmış.