Saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi nasıl yapılır ?

Saç ekimi yaptıracaksınız peki hiç merak ettiniz mi ?

Saç ekimi nasıl yapılır ? Erkek yada kadın farketmeksizin en çok dikkat çeken dış özelliğimiz saçlarımızdır. Duruşu, kalitesi, rengi, kısalığı veya uzunluğu tarz ve beğenileri hakkında ipuçları verir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler özgüven kaybı yaşar, bu da hayatını olumsuz etkiler. Saç dökülmesinin birçok sebebi olabilir. Genetik, stres, vitamin eksikliği gibi sorunlar bunların bazılarındandır. Saç dökülmesinin en iyi ve kalıcı çözümü saç ekimidir.

Saç ekimi saçlı olan bölgeden saçsız bölgeye yapılan kök transfer işlemidir. Ensenin üst tarafında bulunan saçlar genetik olarak dökülmesi zor olduğundan bu bölgeden transfer yapmak tercih sebebidir.

En çok tercih edilen saç ekimi tekniği nedir?

Saç ekimlerinde Fue Tekniği günümüzde yapılan teknikler arasında hem en iyi hemde en güvenilir saç ekiminde en çok tercih edilen saç ekimi için gerekli köklerin yani greftlerin toplanması yöntemidir. Saç kökleri herhangi bir çizik yada kesim işlemi yapılmadan, lokal anestezi altında ağrısız özel uçlu mikromotor ile tek tek alınır ve saçsız alana ekimi yapılır. Genellikle ense bölgesinden kökler alınır, fakat yetersizlik durumunda sırt, göğüs, sakal gibi bölgelerden de alınabilir.

Donör bölgede kesik izi kalmaz, saç biraz uzamaya başlayınca donör bölgedeki saçlar eski haliyle arasında herhangi bir farkı görülmemektedir.

Cerrahi bir işlem olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve tercih etmektedir.

Madde madde saç ekimi nasıl yapılır ?

Saç ekimi nasıl yapılır? Madde madde, basamak basamak saç ekim aşamaları şu şekildedir.

1- Saç ekimi öncesi ön görüşme değerlendirme ve yapılarak saç ekiminin planlanması yapılır.

2- Değerlendirilmesi yapılan saç ekimi ve donör bölge detayları saç ekimi düşünün misafirlerimize detaylı ve çizimler yapılarak anlatılır.

3- Saç ekimi öncesi durum tespiti için saçların fotoğrafları ile kayıtları alınır.

4- Saç ekimi öncesi gerekli kan testleri yapılır ve sonuçlarının normal çıkması durumunda saç ekimi için kıyafet değişimi yapılır.

5- Saçlar işlem öncesi traş edilir ve traşsız saç ekim yapılmayacaksa saçlar komple traş edilir.

6- Saçlar traş edilir ve yıkaması yapılarak işlem odasına geçilerek donör bölgeye lokal anestezi uygulaması yapılmaya başlanır.

7- Lokal anestezi yapılarak tamamen ağrısız ve konforlu bir ortam oluşması sağlanır.

8- Uygulanan lokal anestezi etkisi göstermesi ve ağrısız konforlu ortam oluştuktan sonra fue tekniğinde uzmanlaşmış olan saç ekim uzmanları tarafından saç kökleri donör bölgeden saçların durumuna uygun micro motorlarla gereken sayıda olacak şekilde alınmaya başlanır.

9- Fue tekniğinde uzman olan saç ekim uzmanları fue yaparak saç köklerini alırken saç ekim hemşireleri tarafından toplanmaya başlanır ve sayılarak saç kökleri ekim için dizilerek özel solüsyonlara konularak soğutulma işlemine alınır.

10- Fue tekniği sayesinde alınan ve ekilmesi için toplanan saç kökleri yeterli sayıda elde edildikten sonra greftlerin ekilmesi için gerekli olan greft sasısına uygun sayıda kanal açılması işlemine geçilir.

11- Saç ekimi için çizimlerle belirlenen ve saçsız alana işlemde ağrı olmaması için lokal anestezi uygulanır ve tam olarak ağrısız konforlu ortam oluştuktan sonra kanal açma işlemine başlanır.

11- Saç ekiminde kanal işlemi bir diğer önemli ve uzmanlık isteyen alandır. Fue tekniği ile zarar görmeden alınıp soğutulan greftlerin sayısına, kalınlığına göre ve doğal saç yönüne uygun greft sayısında kanallar açılır.

12-  Açılan kanallar bir kaç yöntemle yapılabilir ve bu yöntemler içerisinde yapılacak kanal açma yöntemi kliniğe, kanal açacak saç ekim uzmanına veya saç ekilecek kişilere göre değişim gösterebilmektedir.

13- Gerekli sayıda kanal açma işlemi sonrası saç ekiminde uzman saç ekim hemşireleri tarafından özel solüsyonda bekletilen saç kökleri doğal saç yönüne ve doğal sıklığa uygun olarak cilt altına ekilmeye başlanır.

14- saç ekimi tamamlanmadan önce son kontroller yapılır ve saç ekimi yapılan kişilerin son onayları alınarak saç ekimi sonlandırılır.

15- Saç ekimi sonrası bakımlar ve detaylar hakında talimatlar verilerek kontroller yapılarak saç ekimi sonlandırılmış olur.

Saç ekimi nasıl yapılır faydalı bilgi…

Saç Ekimimler ortalama olarak 5-6 saat sürebilir. Lokal anestezi uygulandığından hasta hiçbir ağrı yada sızı hissetmez. İşlem sonrası kullanılması gerekilen ilaç, şampuan ve krem verilir. ilk saç yıkaması ekimin 3.günü kliniğe gelinerek uzmanlar eşliğinde yapılır ve hastaya diğer günler kendisinin yapabilmesi için detaylı anlatılır.

İlk 10 gün ilaç kullanımı ile desteklenen yoğun iyileşme sürecidir. Çünkü yeni ekilen greftler bu sürede kök ve hücre olarak deri altına  tutunur. Yıkamalarla birlikte kabuklanmalar azalır. Bu sürede hassas olunmalı, temas ve darbelerden kaçınılmalıdır.

3. haftadan itibaren saçlar dökülmeye başlar,bu yeni bir büyüme dönemine girilmesinden kaynaklanır. 3. aydan itibaren yeni saç kökleri çıkmaya başlar, zayıf olan saç kökleri kuvvetlenmeye başlar.

6. aya gelindiğinde saç kökleri %60-%80 arasında çıkmış olur.

12 ay sonunda saçlar doğal görünümünü almış olur. 12. Aydan sonra dahi yeni saçların çıkması ve saçların kalınlaşarak daha güçlü olması durumu devam eder.

Ekim süreci ve sonrası çok önemlidir. Doğru merkezler ve uzmanlarca yapılmalı ki istediğimiz görüntüye sağlıklı bir şekilde kavuşmalısınız. Real Hair Center Saç Ekim Merkezi olarak uzman kadromuzla, hijyenik bir ortamda, kişinin istek ve arzusuna paralel olacak şekilde işlemlerimizi yapıyoruz. Tek seansta çok daha fazla kök ekme imkanı ile doğal, sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmanız hayal değildir.

Saç ekimi nasıl yapılır
Saç ekimi nasıl yapılır

Saç Ekimi