Saç Ekimi Sonrası Kafaya Alınan Darbe

Saç Ekimi Sonrası Kafaya Alınan Darbe

Saç ekimi sonrası kafaya alınan darbe; Saç ekimi sonrası dikkat etmemiz gereken hususlarla ameliyat sonrası sürecin başarıyla sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Bu hususların en önemlisi ise ameliyat sonrası kafaya darbe alınmamasıdır.

SAÇ EKİMİ SONRASI KAFAYA DARBE ALINIRSA NE OLUR?

Operasyon sonrası kafaya alınabilecek bir darbe saç ekimi yapılan kökleri deforme eder ve verimli saç üretimine engel olur. Ekim sonrası süreçte ekimin yapıldığı bölgenin asla sert bir baskıya uğramaması gerekmektedir. Özellikle ilk 15 gün bu açıdan son derece önemlidir. Bu sebeple özellikle darbe alma riski taşıyan sporcu hastaların yaptıkları spora ara vermeleri önerilir.

SAÇ EKİMİ SONRASI DARBELERE KARŞI ALINACAK TEDBİRLER NELERDİR?

Saç ekimi sonrası darbelere karşı alınabilecek önlemlerin başında dikkatli olmak ve yaşanabilecek talihsizliklere karşı alarmda olmak gelir.

Kafaya gelebilecek ufak tefek yani çok da şiddetli olmayan darbelere karşı şapka kullanılabilir. Ancak saç ekimi sonrası kullanılabilecek şapkanın özellikleri son derece önemlidir. Uygun tipte bir şapka takmak ekimin gerçekleştirildiği bölgeyi hem dış etkenlere hem de darbelere karşı korur.

Yine operasyon sonrası aktif olarak yapılan spora ara vermek ve günlük hareketlerimizi yavaşlatmak da ekilen bölgeyi muhtemel darbelere karşı korumaya yardımcı olabilir.

SAÇ EKİMİ SONRASI KAFAYA ALINAN DARBELERİN SONUCU NE OLUR?

Operasyon sonrasın da son derece hassas olan kıl kökleri tahrip olmuşsa, saç çıkışında problem yaşanabilir ve ameliyat amacına ulaşamayabilir. Darbe alındıktan sonra saç ekim uzmanınıza danışmak durumla ilgili fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

1 Yorum

  • Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler !!! - Saç Ekimi

    […] Saç Ekimi Sonrası Kafaya Alınan Darbe […]

  • Bu gönderinin yorumları kapatılmış.