Saç ekimi hastanın kendisinden alınan greftlerin saçsız bölgeye nakledilme işlemidir. Saç ekimi işlemi steril bir ameliyathane ortamında uzman hekim ve ekibi tarafından gerçekleştirilen tıbbi operasyondur.

Saç Ekimi
Saç Ekimi

Saç dökülmeleri kişilerin dış görünüşünü olduğu kadar psikolojilerini de etkileyen bir sağlık problemidir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler olduklarından daha yaşlı görünürler ve estetik açıdan ortaya çıkan bu olumsuz durum kişilerin özgüven kaybı yaşamasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda hastanın yüz ifadesini de etkileyen ön saç çizgisinin kaybolması pek de hoş olmayan bir görüntü yaratır.

Saç ekimi işleminin geliştirilmesiyle birlikte saç dökülme problemleri kesin çözüm bulmuş ve günümüzde kellik artık bir problem olmaktan neredeyse çıkmıştır. Son yıllarda teknolojideki gelişmelerle keşfedilmiş yeni saç ekimi yöntemleri sayesinde de hem hastaların hem de uzmanların işi son derece kolaylaşmıştır.

Günümüzde yaygın olarak uygulanan mikro fue yöntemi ile yapılan saç ekimleri sayesinde hastalara doğal bir ön saç çizgisi ve yaşlarına uygun estetik bir ifade kolaylıkla sağlanmaktadır. Saç ekimi saç dökülmesi problemlerinin hemen hemen hepsinde en kalıcı ve etkin tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç Ekimi Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası PRP Tedavisi (Saç Güçlendirme)

Saç Dökülmesi

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular…