Saç Ekimi, Sizi Neyin Bekleyeceği ve Daha Fazlası

Saç ekimi; çok sebep için gerçekleştirilebilir. Belirli bir yaştan sonra veya çeşitli rahatsızlıklar sonucu, kazalar sonucu saçlarımız dökülebilir. Bu tabi ki de hem doğal bir durum hem de üzücü bir durumdur. Saçların dökülmesi kişilerde moral bozukluğuna veya özgüvenin kaybolmasına neden olabilir. Bu tarz bir sıkıntıda ise ani çöküşler yaşayabilirler. Bu durumları engellemek için ve kişilerin eski yaşantılarına dönmeleri için saç ekimi işlemi yapılmaktadır.

Saç ekimi kulağa ne kadar değişik gelse de kalıcı ve doğal gösteren bir yöntemdir.

Saç çıkaran şampuanlar, sabunlar, bitkiler, doğal karışımlar gibi bir çok kimyasal dolu maddelerin yanında saç ekimi hem kalıcı hemde özgüveninizi geri getirecek bir yöntemdir.

Saç Ekimi Düşenen Kişi Neler Yapmalıdır?

Saç Ekimi
Saç Ekimi ve Saç Ekimi Aşamaları

Saç ekimi düşünen kişilerin önceden mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanı ya da dermatologlar tarafından muayene edilmesi ilk adımdır.

Saç ekimi maliyet konusunda da bir kere yaptırıp sonrasından sonucun keyfini yaşayabileceğiniz ve bütçenizi sarsmayan bir işlemdir. Devamlı olarak bitkisel denilen ve aslında kimyasal olan maddelere verilecek olan paranın yerine kesin çözümdür.

Saç ekiminde iyileşme süreci hızlı olduğu için günlük yaşantıya devam edebileceğiniz ve ağrı sızı yaşamayacağınız kaliteli bir yöntemdir. Saç ekimi sonrasında hayatınıza devam ederken, aynı zamanda gelişmeyi gördükçe de eski özgüveninizi geri kazanacaksınız. Saçlarınızın uzamasını seyrederken ilk berbere gidişinizde size tabi ki de büyük bir haz verecektir.

Tüm bilir kişiler bu hizmeti tavsiye ederken boşuna paranızı karışımlara ilaçlara yatırmayın.

Bu işlemi İstanbul için de bulunan saç ekim merkezi ile iletişime geçerek yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi operasyonlarımızı Plastik Cerrah kontrolünde uzman ekibimiz tarafından HASTANE ortamında yapılmaktadır. Saç ekimi ekibimiz danışanlarımıza en iyi şekilde hizmet vermekte olup, Dünya’nın bir çok ülkesinden gelen danışanlarına kaliteli hizmet sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan kurumumuz %99 luk bir başarı ortalamasına sahiptir.

Üstelik yurtdışında ki hastalarımızda bizim için sizin gözünüzde en büyük referansımızdır. Sizde bu işlem hakkında daha da fazla bilgi almak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bize ulaşarak en kısa sürede randevunuzu alın ve özgüveninizi kazanmaya hazırlanın !

Görsel Planlama, Saç Tasarımı için Çok Önemlidir !

Genel planlama aşamasından sonra görsel planlama işlemine geçilir. Burada hastanın fotoğraf arşivi için birçok cepheden fotoğrafı çekilir. Yapılan greft dağılım planlaması saçlı deriye kalemle işlendikten sonra yeniden fotoğraflanması da gerekir. İyi bir planlama hem hasta hem de hekim açısından rahatlatıcı bir operasyona zemin hazırlar. Birçok hasta bu konunun ehemmiyeti hakkında bilgi sahibi değildir. Bu sebeple operasyonu basite indirgeme yanlışlığına düşebilir. Hekimin görevi hastayı bu konuda bilgilendirmek ve gerekli bütün hazırlığı yapmak konusunda teşvik etmektir. Çünkü hasta başka bir doktora gitme, değişik tahliller yapma gibi konularda tembellik yapmaya daha yatkındır. Bu tedbirlerin tümünün hastanın faydasına olduğu konusunda hastanın bilgilendirilmesi bu nedenle çok önemlidir.

Sizi Neyin Bekleyeceği Öğrenin !…

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir ?

Saç ekim işlemine başlanmadan önce nakil yapılacak alan gerekli girişimler yapılarak hazırlanır. İkinci aşamada nakil yapılacak alandan uygun saç kökleri özel bir yöntemle alınır. Üçüncü aşamada ekim yapılacak alan hazırlanır ve ardından saç ekim işlemine geçilir. Saç ekim işleminin gerekli teknik prosedüre uygun olarak yapılması gerekir. Gerekli özen gösterilmez ise sonuç hayal kırıklığı yaratabilir.

Saç Ekimi’nin Her Aşaması !

Saç Ekiminde 1. Aşamada Neler Yapılıyor?

Saç ekim operasyonunun ilk bölümü olan 1. Aşama yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bu işleme, ense bölgesindeki saçların tıraş edilmesi ile başlanır. Nedeni; saç köklerinin verici bölgeden saç ekim robotu ya da mikro motor ile tek tekalınabilmesi için saçların 0,3 mm. kısaltılması gereğidir. Bu aşamada ayrıca göğüs, sırt, bacak ya da ense bölgesi olarak saç köklerin alınacağı bölgeler tespit edilir. Saç köklerinin alınacağı bölge lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur. Özel bir iğne aracılığıyla yapılan bu işlem esnasında hastaya ağrı hissettirilmez ve ilgili alanların uyuşturulması ortalama 3 – 5 dakika kadar sürer. Operasyon boyunca hiç ağrı hissetmeyen hasta operasyondan sonra da büyük çoğunlukla ağrı kesici bir ilaç kullanmak zorunda kalmayacaktır.

Saç Ekiminde 2. Aşamada Neler Yapılıyor?

İkinci aşamada verici bölgeden kullanılacak saç kökleri elde edilir ve bu aşama yaklaşık 3 saat sürer. Saç kökleri saç ekim robotu, mikro motor ile tek tek alınır. Saç köklerinin alım aşamasında mikro motor ya da saç ekimi robotunun ucunda 0,6-0,8 punch kullanılmalıdır.

– 0.8 mm pançlarla 1’li (greft) saç kökleri alınmalıdır. Doğal saç ekimi yapıldığı belli olmayan bir görüntü oluşması için alınan 1’li saç kökleri ile ön saç çizgisine ekim yapılmalıdır. 1 mm pançlarla 2’li, 3’lü (greft) saç kökleri alınmalıdır. Yoğun ve sık bir ekim görüntüsü oluşturması için, bu greftler de ön saç çizgisine ekilen 1’li greftlerden sonra ekilmelidir.

Alınan saç köklerinin rahat bir şekilde sayabilmeniz için saç köklerinin alım aşaması tamamlandıktan sonra saç kökleri özel bir solüsyon içerisine 100’lik gruplar halinde yerleştirilir. 3. aşamaya geçmeden önce genellikle yemek ve ihtiyaç molası verilir.

Saç Ekiminde 3. Aşamada Neler Yapılıyor?

Alınan saç köklerinin ekildiği bölüm olan bu aşama operasyonun da son bölümünü oluşturur ve ortalama 3 saat sürer. Operasyonu yapan ekim bu aşamada ön saç çizgisini oluşturur. Ekilecek olan saç kökleri dağlımı ile ilgili son bir kez hasta ile birlikte değerlendirme yapılır. Belirlenen ön saç çizgisinin bulunduğu bölgeden itibaren ekim yapılacak alan tamamen lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur. Saç köklerinin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleri için özel hazırlanan lateral slit ile saç köklerinin yerleştirileceği yuvalar (kanallar) açılır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

FUE tekniğiyle yapılan saç ekiminde saç kökleri açılan kanalların içine yerleştirilir. Uygulamanın son aşamasında saç köklerine zarar vermeden uygun derinlikte ve doğru açıyla saç kökleri yerleştirilmelidir. Yerleştirme işlemi dikkatli ve sabırlı olmayı gerektirir. Atlamadan her kanalın içine saç köklerinin yerleştirilmesi ihmal edilmemelidir.

Saç Ekimi Hakkında Kısa Bilgilendirme…

Kısaca bahsedecek olursak öncelikle;

1. Saç traşlanır ve Güzelce temizlenir.

2. Alınacak bölge local anestezi ile uyuşturulur.

3. Alınacak bölgedeki saçların kökleri alınır.

4. Kökleri açılan saçlar alınır ve dizilimi yapılır.

5. Ekilecek alan belirlenir.

6. Ekilecek alanda saçlar için yuvalar açılır ve alınan saçlar yuvalara ekilir.

7. Ekim bitten hasta Taburcu edilir.


Saç Ekiminde Profesionel Hizmet ve Saç Ekimi Fiyatları için Bizimle İletişime Geçin.


Dünya Saç Örgütü”nün  www.ishrs.org Sitesine girip bakabilirsiniz.