Saç ekiminde greft hesaplama nedir

Saç Ekiminde Greft Hesaplama Nedir?

Bu Makalede Saç Ekiminde Greft Hesaplama Nedir sorusuna yanıt bulacaksınız ve Greft Hesaplama hakkında bilgi alacaksınız.

Saç ekimi işlemlerinde sıkça duyduğumuz greft, başın arka bölgesinden, saçsız olan bölgeye nakil edilmek üzere alınan doku olarak tanımlanır. Bir diğer adı kök olarak tanımlanmaktadır. Saç grefti içinde saç kökleri ve bir miktar deri ve doku bulunur.

Saçların en kuvvetli olduğu ense bölgesinden çıkarılan greftler (kökler) içerisinde ikili, üçlü, beşli saç telleri bulunur.

Saç ekiminde önemli olan kaç greft ekileceği değil, greft içerisinde kaç saç telinin olduğudur. Bir greft içerisinde kaç saç telinin olacağı saçın yapısına ve yoğunluğuna bağlıdır ve kişiden kişye değişim gösterebilir.

Ekim öncesinde saç ekim uzmanları tarafından donör bölgesi ve kişinin yüz hatları dikkate alınarak analiz yapılmış olunur.

Çok güçlü saç köklerine sahip kişilerde, greft başına fazla saç teli düştüğünden açık olan alana fazla ekim olacaktır. Fakat saç kökleri cansız ve zayıf kişilerde daha çok grefte ihtiyaç duyulacaktır.

Tepe bölgesi açık olan kişilerde ön bölgesi açık olan kişilere oranla daha fazla grefte ihtiyaç olacaktır.Çünkü bu bölgenin yoğunluğunu sağlamak biraz daha zordur.

Greft hesaplama, tek tek toplanan greftlerin sayılması demek değildir, doğru planlama ile ekim yapılacak alana dağıtılmasıdır.

Önemli olan tek operasyonda çok fazla greft ekimi yapılması değildir. Çünkü gereğinden fazla ekim yapıldığında donör bölgede ciddi bir azalma meydana gelir, bu da hem görüntü açısından hem de olası bir tekrar saç ekim işleminin imkansız hale gelmesine neden olur.

Real Hair Center olarak greft hesaplamasına çok önem vermekteyiz. Doğru sayıda grefti donör bölgeden alarak ekim yapmaktayız asla gereğinden fazla greft alınmamasına özen gösterilmektedir.

Donör bölgede greft yeterli gelmediğinde ve saç ekim alanının çok fazla olması durumunda ise real hair olarak ek greft alınabilecek olan sakal ve göğüs bölgesinden greft alabilmekte ve alınan greftleri saçlardan alınan greftlerle birlikte saç ekiminde kullanabilmekteyiz.

Greft hesaplamada uzmanlık aynı zamanda saç ekim işlemlerinin başarılarınıda artırabilmektedir.

Bir seans saç ekimi işlemde ortalama greft sayısı diye birşey yoktur herkese farklı sayıda ve farklı yoğunlukta saç ekileceği için saç ekiminde her zaman ortalama bir greft sayısıda oluşmamaktadır.

Greft Hesaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Greft hesaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey donör belgenin yoğunluğunu ve ordaki greftlerin yeterli miktarda olmasına dikkat özellikle edilir.

Çünkü 10 tane greft çıkabilecek yerden 30 tane greft almaya kalkarsanız o bölge tahriş olur ve ciddi manada hasar görür.

Bu yüzden ölçülü olunmalı ve doktorun kararına bırakılmalıdır. Bununla birlikte, aklınızda herhangi bir soru işareti olsun veya olmasın, birden fazla yere giderek saç analizi yaptırın ve görüş alın.

-Greft Hesaplama Yapılırken Neler Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi öncesinde yapılacak olan greft hesaplama,ekim işleminin başarısını doğrudan etkilemektedir. Ekilecek alan, donör bölge ve kişinin yüz hatları dikkatli bir şekilde incelenmeli, böylelikle ekilecek greftin analizi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Hangi alanlara, ne kadar greft ekileceği belirlenmiş olur. İyi bir saç ekimi için donör bölgede yeterli miktarda saç bulunması gerekir. Kişinin saç teli ve deri yapısı greft alımında ve hesaplanmasında en önemli etkendir.

Greft Hesaplama Nasıl Yapılır?

Greft hesaplama öncelikli olarak uzman doktorun kontrolünde ön muayene esnasında yapılır. Kafa derisi üzerindeki saçlı ve saçsız alan dikkate alınır. Saç analizinden sonra greftlerin yoğunluğuna ve kalitesine ayrıca saç tellerinin kalınlığına bakılır.
Greft hesaplama işlemi greftlerin kalitesine göre de belirlenir.Kaliteli olan greftlerde daha çok saç kökü bulunabilir,böylelikle daha az greftle daha çok alana saç kökü ekilmiş ve açık alan kapanmış olur. Aksine saç kökü kalitesi düşük kişilere çok greft gerekli olacaktır.
Operasyon sırasında bazı saç kökleri canlılığını kaybedebilir veya yıpranabilir.%10’luk bir kayıp normaldir. Greft hesaplaması yapılırken bu etken de gözönünde bulundurulmalıdır.

Greft Sayısı Yanlış Hesaplanırsa Ne Olur?

Greft sayının doğru hesaplanmaması gereğinden az veya çok greftin alınmasına neden olur. Az greftin alınması ekilecek bölgenin tamamen kapanmamasına,çok greftin alınması ise donör bölgenin seyrek kalmasına ve greftlerin gereksiz yere kaybına neden olur. Bu nedenle iyi bir saç analizi yapılmalı, gerçekten gerekli olan bölgelere ekim yapılması sağlanmalıdır.

Greft Hesaplama Saç Ekimi Fiyatlarını Etkiler mi?

Greft sayısı,saçekimi fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Greft sayısına göre fiyatlar değişebilir. Bölgesel ekimlerde bazen 500-1000 greft ekimi yeterli olabiliyor, bu da operasyon süresini azaltmaktadır. Bazen de ekilecek alan çok olduğunda 5000-6000 greft gerekli olabiliyor, böylelikle işlem süresi de 7-8 saate kadar çıkabiliyor.
Greft sayısı operasyon süresini doğrudan etkilediğinden, fiyatlar üzerinde de etkisi vardır.
Günümüzde bir çok saç ekim merkezi, ekilecek greft sayısına göre fiyat belirlemektedir.
Real Hair Center olarak saç ekimlerinde asla greft sayısına göre fiyat belirlememekteyiz ve maksimum memnuniyet için tek seansta maksimum gerekli greft almaya çalışarak saçsızlık sorununa tek seferde çözüm üretmekteyiz.


Saç Ekimi Real Hair Center

3 Yorum

  • Saç ekimi fiyatları ve Ücretleri ne kadar? - Saç Ekimi Bilgilendirme

    […] nedir diye soracak olursanız Saç Ekiminde Greft Hesaplama Nedir yazımızı […]

  • Saç Ekimi - Saç Ekimi Bilgilendirme

    […] bölgelerinden de kök hücre temin edebiliyorlar illa tepenizde olacak diye bir kural yok yani. Greft Hesaplama Nedir detaylı […]

  • SAÇ EKİMİNDE BAŞARI ORANI - Saç Ekimi Bilgilendirme

    […] ekiminde de önemi büyüktür. Çünkü saç ekimi uzmanlık gerektiren birçok aşama içerir. Greft almak, doğru sayıda greft almak, kanal açmak, greft yerleştirmek… Bu işlemlerin her biri ayrı […]

  • Bu gönderinin yorumları kapatılmış.