Saç Ekiminde Kanal Açma Nasıl Yapılır

Saç Ekiminde Kanal Açma Nasıl Yapılır?

Saç Ekiminde Kanal Açma İşlemleri

Saç ekiminde kanal, ekim işlem sırasında köklerin yerleştirileceği, ince kesilerle oluşturulan yuvalardır. Saç ekiminde kanal açma işlemininin bir sürü tekniği ve özel isimleri vardır.

Saç ekimi öncesinde yapılacak ilk işlem, hastayla beraber ön saç çizgisinin belirlenmesidir. Ön saç çizgisi, yüz şekli, ekim alanının genişliği ve kesinlikle hastanın beklentisine uygun olarak tasarlanmalıdır. Saç kökünün eşit olarak dağılımı da önemli olduğundan iyi bir planlama yapılmalı tam kök sayısına göre saç ekimi kanalı açılmalıdır.

Ön saç çizgisi belirlendikten sonra lokal anestezi uygulanarak işleme başlanır. Özel hazırlanmış preparat enjekte edilir ve ardından ekilecek olan saçlar için kanal açma işlemine başlanır.

Saç Ekiminde Kanal Açma İşlemleri
Saç Ekiminde Kanal Açma İşlemleri

Kanal Açma İşleminin Önemi

Kanal açma işlemi alınan greftlerin sağ kalımını doğrudan etkilediğinden iyi bir ekim için çok önemlidir. Eğer aksi bir durum yaşanırsa greftlerin büyük çoğunluğu tutmaz ve kişide çim adam görüntüsü yaratır.

Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kanalların ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekir. Donör bölgeden alınacak köklerin çapı ve uzunluğu hesaplanmalı, kişiye özel kanal açıcılar kullanılmalıdır. Kanallar geniş olursa kökler içinde hareket edebilir,dar olurda hem ekim işlemi zorlaşır hem de ekilen kökler yeteri kadar beslenemez.

Saç Ekiminlerinin doğal ve estetik olması çok önemlidir. Bu nedenle kanalların açıları mevcut saçın yönünde olmalıdır. Doğal yönünde ekilirse istenildiği gibi şekil verilebilir.
Her bölgede saçların uzama yönü farklıdır. Örneğin, Ön saç çizgisine açılacak kanallar cilt yüzeyi ile 30 derece açı yapacak şekilde ve öne doğru yönlendirilmiş olmalıdır. Şakaklarda açılan kanallar ise 45 derecelik dar açı oluşturacak şekilde öne ve yana doğru açılmalıdır. Açılacak kanallar, önden arkaya doğru gidildikçe, kanalların açıları da artar. Tepe bölgesinin alt kısımlarında açı yönü enseye doğrudur.
Saç kökleri için Kanalların uygun şekilde açılmasının ardından saç kökleri kanallara yani yuvalara uygun şekilde yerleştirilir. Böylelikle operasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Kanal açılımı saç ekiminin doğallığı açısından çok önemlidir.Çünkü saç ekimi estetik kaygı barındıran bir işlemdir.Doğru yapılmayan işlemlerde kötü görüntüler ortaya çıkabileceği gibi verimli bir ekim olmaz.Uzman kişilerce kişinin saç ve deri yapısına uygun şekilde yapılmalıdır.

Saç Ekiminde Uygulanan Kanal Açma Teknikleri Nelerdir ?

1- Slit yöntemi ile saç ekimi kanalı açılması ; Slit yöntemi ile açılan kanallar çok sık saç ekiminde olanak sağlarken aynı zamanda saç ekimlerinde kullanılan en iyi ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Slit yöntemi kanamanın az olmasını, yaraların hızlı iyileşmesini, ve saç köklerinin yön verilerek çekilmesine büyük olanak sağlaması ile öne çıkan bir yöntemdir.

2- Perküten yöntemi ile saç ekimi kanalı açılması ; Perkütan yöntemi ile açılan kanallar daha çok saç ekimi yapılacak kişilerin ekim yapılacak olan saç köklerinin 3 telli saç yapında olması veya sıralı ekim yapılaması planlanırsa yapılan ve slit yönetimi ile arasında çok fark olmaksızın çok tercih edilen bir yöntem de değildir. Gerektiğinde kullanılan ve tamamen ekim yapan ekibin alışkanlığı ile alakalıdır.

Dhi yöntemi ile saç ekimi kanal açılması; Dhi yönteminde özel bir cihaz kullanılmaktadır. Ayrıca Dhi yönteminde fue yöntemi ile elde edilen saç kökleri, özel cihaza eklenir ve Dhi cihazının içine yerleştirilen köklerle birlikte tek seferde hem kanal açılır hemde ekim yapılmasına olanak sağlamaktadır. Genellikle traşsız saç ekimleri ve kaş ekimlerinde tercih edilen bir yöntemdir.

Real hair Center saç ekim merkezi olarak genel olarak saç ekimlerinde kanal için uygulanacak yöntemi ve tekniği ekim yapılacak kişilere göre ve saç yapısına göre belirlemek ve yapmaktayıız.

2 Yorum

  • SAÇ EKİMİNDE BAŞARI ORANI - Saç Ekimi Bilgilendirme

    […] Saç Ekiminde Kanal Açma Nasıl Yapılır? 16 Aralık 2017 […]

  • Saç Ekiminde Kanal Açma Nasıl Yapılır? – Saç Ekim Firmaları

    […] Kaynak : https://sacekimisitesi.net/sac-ekiminde-kanal-acma-nasil-yapilir/ […]

  • Bu gönderinin yorumları kapatılmış.