Saç Sıklaştırma Yöntemleri

Saç Sıklaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Saç sıklaştırma yöntemleri başvuranlar genelde Ailesel, ırsi, genetik ya da erkek tipi saç dökülmesi yaşayanlardır.

Ailesel, ırsi, genetik ya da erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen bu sorun erkeklerde görülen dökülme probleminin %95’ini oluşturur. Kadınlarda görülen saç dökülmesi nedenlerinin büyük bölümü kansızlık ile alakalı olmaktadır. Bunun dışında genetik, hormonal ve menopoza bağlı nedenler de olabilmektedir.

Saç dökülmesi, saçların seyrelmesine ve ilerleyen zamanda estetik açıdan hoş olmayan görüntülere sebep olabilmektedir.

Bunun için saçların tam dökülmesi (kelleşme) oluşmadan saç sıklaştırma yöntemleri için uygulanacak yöntemler vardır.

Saç Sıklaştırma Yöntemleri ve Yolları

Saç Bakım Kürleri ve Ürünleri: Zayıf olan kırılan saçlar için uygulandığında yararlıdır. Saç tellerinin güçlenmesini sağlar.

Besleyici İlaçlar: Saçımıza dışarıdan bakım yaptığımız gibi, içeriden de vücudu beslemek gerekir. Saçın beslenmesini sağlayan ilaç takviyeleri, hafif seviyeli dökülmelerde faydalıdır.

Saç Prp Tedavisi: Kişinin kendi kanı ile yapılan ve hücrelerini yenileyen bu yöntem ile saç kökleri yeniden canlanır. Saçları çok seyrelmiş bir kişinin bu yönteme takviye olarak başka yöntemlerden de destek alması gerekebilir.

Saç Mezoterapi Tedavisi: İçeriğinde vitaminler, mineraller, oligo-elementler ve bazı ilaçlar vardır. Bu yöntemle saç kökleri beslenir ve yeniden gürleşme başlayabilir.

Saç Sıklaştırma Ekimi : Saç dökülmesi ilerlediğinde ve artık diğer yöntemler yeterli olmadığı durumlarda saç sıklaştırma ekimi operasyonu yapılabilmektedir.

Saç ekimi işlemleri günümüzde güvenle uygulanabilmekte ve güzel sonuçlarla kişiyi memnun etmektedir.

Özellikle Dhi saç ekimi yöntemi saç seyrekliği sorunu yaşayanlar için geliştirilmiş ve kalem şekli ile seyrek olan bölgelere saç ekimine imkan sağlayan ve istenilirse traşsız ekimide imkan sunan sistemdir.

Saç ekimi öncesi ve sonrasında diğer sıklaştırma tedavi yöntemleri ile sonuç verildiğinde uygulanmalı ve uygulandığında sonuçları daha başarılı ve garantili olabilmektedir.

Bu yöntemler erken dönemde başlanarak uygulandığında dökülmeyi azaltarak, kelleşmeyi geciktirir.

İncelmiş saç köklerinin yeniden canlanarak gelişmesini sağlar.

Saç köklerinin yaşam ömrünü uzatır.

Bu yöntemler sayesinde saç dökülmesini azaltan veya durduran kişinin özgüveni artar ve kendini mutlu hisseder.

Saç dökülme sebepleri ve seviyeleri kişiye göre farklılık gösterir. Saç sıklaştırma uygulamaları be tedavileri kişiye özel olmalı ve uzmanlardan destek alınarak belirlenmelidir.


Real Hair Center Mega Seans ile Saç Ekimi