Sakaldan Saç Ekimi

Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakaldan Saç Ekimi

Sakaldan saç ekimi; günümüzde en sık uygulanan be tek güvenilir saç ekim yöntemi Fue tekniğidir. Fue saç ekimi, donör bölgeden alınan köklerin, uygun yöntemlerle saçsız alana ekilmesidir. Robotik saç ekimi mantığıda aynı şekilde çalışmaktadır.
Genellikle genetik olarak dökülmesi zor olan ense bölgesi donör bölge olarak tercih edilir. Fakat bazı kişilerde ense bölgesindeki saçlar yetersiz olabilir veya yeterli greft çıkmayabilir. Böyle durumlarda sakal bölgesinde bulunan sağlıklı ve fazla olan greftler fue yöntemi ile saç ekiminde tercih edilmekte ve real hair center olarak sakal bölgesinden alınan köklerle saç ekimi yapmaktayız.

Sakaldan kök alımı için genel olarak çene altı, boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden geeft alımı yapılabilir. Yoğun sakal kıl oranına sahip kişilerde, 2000-3000 kıl kökü (greft) alınabilmektedir. Sakal göğüs gibi kıl köklerine oranla daha kaliteli ve dolgun olması sayesinde kaliteli bir görüntüye sebebiyet verir. Bir sakal teli, iki saç teli kalınlığına eşit olduğundan, sakalın yer kaplama açısı daha avantajlıdır. Donör bölgesi olarak sakalın tercih edildiği operasyonlarda, kökler toplanırken iz kalmaması için ince uçlu micro motor tercih edilir.

Sakaldan Saç Ekiminin Avantajları:

  • Donör bölge olarak sakalın kullanılması, ekim sonrası daha rahat hareket etme imkanı sağlar.
  • Sakal kılları, enseye göre daha güçlü ve kalitelidir.
  • Ensenin donör olarak kullanıldığı operasyonlarda 2.seans için en az 6 ay geçmesi gerekirken, sakal bölgesi için 2 – 3 ay geçmesi yeterlidir.
  • Ense bölgesinin iyileşmesi bir kaç hafta sürerken, sakal bölgesi daha kısa sürede iyileşir.
  • Tek sakal kılı, iki saç teline eşit olduğundan, daha çok alana, daha az kök ile ekim imkanı sağlar.
  • Şok dökülme sürecinde, enseye oranla sakal bölgesi daha dirençlidir.